CRVENA ZVEZDA I SPORT TEAM POBJEDNICI “BULLS CUPA 2019”

Danas je završen 7. Međunarodni fudbalski turnir “Bulls cup Pelagićevo 2019”, trijumfom mladih fudbalerea Crvene zvezde iz Beograda, u konkurenciji 2007. i 2008. godišta i Sport teama iz Banja Luke u 2009. godištu.

U konkurenciji 2007. Crvena zvezda je pobijedila mađarsku ekipu Szeged Grosics Akademia sa 1:0, u finalnom susretu, dok je austrijska ekipa Mauerwerk, u utakmici za 3. mjesto savladala ekipu Takova iz Gornjeg Milanovca sa 5:4, nakon izvođenja penala. U regularnom toku bilo je 0:0.

Najbolji igrač, u ovoj konkurenciji bio je Petar Popović (C. zvezda), najbolji strijelac bio je Kristof Czege (Szeged), dok je najbolji golman Marsel Pop (Mauerwerk).

U “utješnom” BAAP kupu, slavila je ekipa Kampione iz Beograda.

Crveno-bijeli iz Beograda bilii su najbolji i u 2008. godištu, gdje su u finalnom susretu, sa minimalnih 1:0 slavili protiv Ilićke 01 iz Brčkog. Treće mjesto pripalo je Omladincu iz Potočara, koji su boljim izvođenjem penala sa 2:1 bili bolji od Loznice. U regulrnom toku, meč je završen bez golova.

Uroš Stevanović (Ilićka) ponio je epitet najboljeg igrača, Dušan Petković (C. zvezda) prvi topdžija turnira, dok je Teodora Peranović (Omladinac) najbolji golman.

Osvajač BAAP kupa bila je ekipa Petlić iz Beograda.

Kod najmlađim, u finalu su se našle dvije banjalučke ekipe, Sport team i Borac. Slavila je ekipa Sport team sa 2:0, dok je treće mjesto pripalo Respectu iz Loznice, koji je pobijedio Rudar iz Ugljevika, boljim izvođenjem penala sa 3:2. U regularnom toku, meč je završen 1:1.

Najbolji igrač turnira je Matej Deket (Sport team), najbolji strijelac Uroš Kikić (Respect), dok je Miloš Jović (Borac) najbolji golman.

U BAAP kupu pobijedila je ekipa Ilićke 01 iz Brčkog.

Na turniru je učestvovalo ukupno 53 ekipe iz 5 država.

BANJALUČANI U PRVOM PLANU

Dvije banjalučke ekipe Borac i Sport team ostvarili su po 3 pobjede i imaju gol razliku 10:0, u konkurenciji 2009. godišta, na 7. “Bulls cupu 2019”, čime su istakli kandidaturu za najviši plasman. Maksimalnih 9 bodova ima i Respect iz Loznice.

BAAP Evrogol – Jedinstvo (V) 2:1
Leostars – Sportissimo 1:0
Savić – Ozren 2:0
Šampion – Omladinac 0:2
AOF Milan Jelić – Prijatelji 3:0
Sport team – Sloboda 3:0
Lokomotiva – Jedinstvo (O) 0:1
Rudar – Šampion 4:0
Rudanka – Ilićka 0:1
Savić – Jedinstvo (V) 6:0
Ozren – BAAP Evrogol 0:1
Borac 1 – Leostars 2:0
Borac 2 – Omladinac 3:0
Ilićka – Rudar 0:1
Prijatelji – Sloboda 1:1
AOF Milan Jelić – Jedinstvo (O) 6:1
Lokomotiva – Respect 0:5
Leostars – Savić 5:0
Sportissimo – Ozren 3:0
BAAP Evrogol – Borac 1 0:6
AOF Milan Jelić – Sport team 0:3
Rudar – Borac 2 0:0
Rudanka – Omladinac 3:0
Lokomotiva – AOF Milan Jelić 0:7
Sport team – Prijatelji 4:0
Respect – Sloboda 2:1
Jedinstvo (V) – Leostars 0:4
Borac 2 – Šampion 4:0
Omladinac – Ilićka 0:0
Borac 1 – Sportissimo 2:0 
Sloboda – Lokomotiva 3:0
Jedinstvo (O) – Respect 0:4
BAAP Evrogol – Sportissimo 2:1

Grupa A: Borac 1, Leostars i BAAP Evrogol po 9, Savić 6, Sportissimo 3, Ozren i Jedinstvo (V) bez bodova.

Grupa B: Borac 2 i Rudar po 7, Ilićka i Omladinac po 4, Rudanka 3, Šampion bez bodova.

Grupa C: Sport team, AOF Milan Jelić i Respect po 9, Sloboda 4, Jedinstvo (O) 3, Prijatelji 1, Lokomotiva bez bodova.

CRVENO-BIJELI RAFALNO

U konkurenciji 2008. godišta na “Bulls cupu 2019”, danas je bilo puno golova, odličnih poteza, radosti, ali i tuge.

Crvena zvezda je, u grupi A, ostvarila 4 ubjedljive pobjede i već ostvarili plasman u četvrfinale. Sve ostale ekipe vodiće veliku bitku za preostala tri mjesta i plasman u četvrtfinale.

U grupi B, Ilićka iz Brčkog i Petlić iz Beograda imaju po maksimalnih 9 bodova, a u stopu ih prati Loznica.

Ilićka 01 – Perfect 2:0
C. zvezda – Omladinac 4:0
Radnik – Gradina 2:0
Šampion – Željezničar 2:1
Petlić – Vuteks Sloga 1:0
Omladinac – Bosna 3:0
Perfekt – Radnik 20
Gradina – Petlić 0:3
Željezničar – Bosna 3:0
C. zvezda – Sloboda 4:0
Vuteks Sloga – Loznica 0:2
C. zvezda – Novi Grad 2:0
Radnik – Ilićka 0:2
Šampion – Omladinac 0:2
Novi Grad – Bosna 6:0
Loznica – Gradina 2:0
Perfekt – Petlić 0:1
C. zvezda – Šampion 2:0
Ilićka – Vuteks Sloga 2:0
Sloboda – Novi Grad 0:1
Perfekt – Loznica 1:1
Sloboda – Željezničar 2:0

Grupa A: C. zvezda 12, Novi Grad i Omladinac po 6, Željezničar, Šampion i Sloboda po 3, Bosna bez bodova.

Grupa B: Ilićka i Petlić po 9, Loznica 7, Perfekt 4, Radnik 3, Gradina i Vuteks Sloga bez bodova.

CRVENA ZVEZDA I MAĐARI NA VRHU TABELE

Nakon prvog dana turnira, na čelu tabele u grupama A i B, u konkurenciji 2007. godišta, nalaze se: Crvena zvezda iz Beograda i Szeged Grosics Akademia iz Segedina, iz Mađarske.

U grupi A, Crvena zvezda je bila više nego ubjedljiva i sa maksimalnih 15 bodova i gol razliku 14:0, uvjerljivo drži vrha tabele. U grupi B bilo je puno uzbuđenja, a čini se da je ova grupa puno izjednačenija, pa se očekuje rasplet tek nakon sutrašnjih utakmica.

DANAŠNJI REZULTATI:

BAAP Evrogol – Majevica 4:0
Rudar – Sloboda 0:0
Ilićka – Zenit 0:1
Omladinac – Lokomotiva 0:1
Szeged – Sportissimo 6:1
BAAP Evrogol – Omladinac 2:0
Takovo – Mauerwerk 1:0
Sloga – Sloboda 0:0
Majevica – C. zvezda 0:3
Sportissimo – Rudar 0:3
Sloga – Ilićka 0:3
Lokomotiva – Mauerwerk 0:1
Kampione – Respect 0:0
Takovo – Majevica 5:0
C. zvezda – Mauerwerk 2:0
Szeged – Ilićka 0:0
Sloga – Sportissimo 2:0
Rudar – Respect 0:3
Szeged – Zenit 2:1
C. zvezda – Omladinac 3:0
Sloboda – Kampione 0:2
Ilićka – Sportissimo 4:1
Omladinac – Majevica 2:0
Takovo – Lokomotiva 1:0
Zenit – Sloga 1:1
Szeged – Kampione 2:0
Sportissimo – Respect 0:3
C. zvezda – Feniks 3:0
Respect – Ilićka 0:0
Sloboda – Zenit 0:3
BAAP Evrogol – Lokomotiva 1:0
Respect – Sloboda 1:0
Feniks – Mauerwerk 0:1
Rudar – Szeged 0:5
BAAP Evrogol – Takovo 0:0
Kampione – Zenit 0:0
C. zvezda – Lokomotiva 3:0
Rudar – Ilićka 0:0
Sloga – Szeged 2:2
BAAP Evrogol – Mauerwerk 1:1

Grupa A: Crvena zvezda 15, BAAP Evrogol i Takovo po 11, Mauerwerk 7, Omladinac i Lokomotiva po 3, Feniks 1 i Majevica bez bodova.

Grupa B: Szeged Grosics Akademia 14, Respect 11, Ilićka i Sloga po 9, Zenit 8, Kampione i Rudar po 5, Sloboda 2, Sportissimo bez bodova.

Sutra se nastavlja borba za bodove, nakon čega će biti poznati i četvrtfinalisti, a kasnije i pobjednik turnira.

SVEČANO OTVOREN “BULLS CUP 2019”

Danas je na terenu FK “Pelagićevo” u Pelagićevu, predstavnik Ministarstva za porodicu, omladinu i porodicu, Rade Gvozden, svečano je otvorio 7. Međunarodni fudbalski turnir “Bulls cup 2019”, koji se ove godine održava u Pelagićevu i Krepšiću, 20. i 21. aprila 2019. godine.

Na turniru učestvuju 53 ekipe iz pet država, a igra se u tri starosne kategorije: 2007, 2008. i 2009. godište.

Mlade fudbalere pozdravili su i: Slavko Tešić, predsjednik Skupštine opštine Pelagićevo i Simo Stakić, načelnik opštine Pelagićevo.

“BULLS CUP PELAGIĆEVO 2019” MOŽE DA POČNE…

Sve je spremno za start, sedmog po redu, Međunarodnog fudbalskog turnira “Bulls cup Pelagićevo 2019”, koji će biti odigran na terenima u Pelagićevu i Krepšiću, u subotu i nedjelju, 20. i 21. aprila 2019. godine.

Turnir počinje, u subotu, u Pelagićevu, od 8,00 časova, kada će u konkurenciji 2008. godišta, odigrati “Perfekt” iz Srebrenika i “Ilićka 01” iz Brčkog, a na terenu br. 2, u konkurenciji 2009. godišta nastupiće “BAAP Evrogol” iz Pelagićeva i “Jedinstvo” iz Vučkovaca.

U Krepšiću, program počinje u 9,00 časova, utakmicama “BAAP Evrogol” iz Pelagićeva i “Majevica” iz Lopara, te “Rudara” iz Ugljevika i “Slobode” iz Tuzle.

U 13 časova predviđeno je Svečano otvaranje turnira, na fudbalskom terenu u Pelagićevu.

Najbolje ekipe, po selekcijama, obezbjediće plasman na završne turnire “Champions Trophy”, koji se igraju u: Austriji, Srbiji i Švajcarskoj.

ČEKAJU SE PUTNICI ZA ŠVAJCARSKU, AUSTRIJU I SRBIJU

U subotu, 20. aprila 2019. godine počinje 7. Međunarodni fudbalski turnir “Bulls cup 2019”, koji se igra na fudbalskim terenima u Pelagićevu i Krepšiću.

Pošto je naš turnir ujedno i kvalifikacioni za završni turnir “Champions Trophy”, najbolje ekipe obezbjediće i plasman za duele sa evropskim divovima.

Tako da pobjednik u konkurenciji U-12 (2007) putuje u Švajcarsku, U-11 (2008) ide u Srbiji, dok najbolje ekipe u U-10 (2009) putuju u Beč, u Austriju.

Odgovore na ova pitanja znaćemo u nedjelju, 21. aprila, u popodnevnim časova.

PODSJETNIK: 6. “BULLS CUP 2018”

Prošlogodišnji 6. Međunarodni fudbalski turnir “Bulls cup 2018”, održan je od 11. do 13. maja 2018. godine, na fudbalskim terenima u Pelagićevu i Krepšiću i to za selekcije 2006. i 2008.

U starijoj kategoriji, 2006. godišta, pobjednik “Bulls cupa 2018” bila je ekipa “Eurosport” iz Kumanova (Makedonija), drugo mjesto pripalo je ekipe “Savacium” iz Šapca (Srbija), dok je treće mjesto osvojila je ekipa “Osijeka” iz Osijeka (Hrvatska).

“BAAP cup” osvojila je ekipa BAAP BiH, drugo mjesto pripalo je “Prijateljima” iz Broda (BiH), dok je treće mjesto osvojio “Napredak” iz Zavidovića (BiH).

U konkurenciji 2008. godišta, pobjednik “Bulls cupa 2018” bili su dječaci iz “Crvene zvezde” iz Beograda, drugo mjesto osvojila je “Ilićka 01” iz Brčkog, dok je treće mjesto pripalo ekipi “Osijeka” iz Osijeka (Hrvatska).

Fudbaleri “Savaciuma” iz Šapca (Srbija) osvojili su “BAAP cup”, drugi su bili fudbaleri “Omladinca” iz Potočara (BiH), a treće mjesto pripalo je “Kelenu” iz Budimpešte (Mađarska).

Ove godine, turnir se održava za tri kategorije: 2007, 2008. i 2009., a koje će ekipe osvojiti “Bulls cup” odnosno “BAAP cup” biće poznato u nedjelju popodne, 21. aprila.