U 4. kolu Omladinske kvalitetne lige FSRS, grupa „istok“, naša ekipa gostovala je kod trenutno vodeće ekipe Zvijezde 09, u Etno selu Stanišići. Nakon velike borbe, domaća ekipa je slavila sa minimalnih 1:0, a pobjedonosni pogodak postigli su 2 minuta prije kraja utakmice.

Do ove utakmice, nekadašnji premijerligaš Zvijezda 09, imala je tri pobjede iz isto toliko utakmica, sa gol razlikom 18:1 i bili su apsolutni favoriti u ovom meču. Naši dječaci, iako godinu dana mlađi, pokazali su svoj kvalitet, nedozvolivši protivniku da igra svoju igru. Imali su domaći i penal, koji je golman Zarić odbranio, a u finišu meča, kod 0:0 imali smo i 100% priliku za vođstvo, ali je lopta završila preko gola. I onda jedan trenutak nepažnje, 2 minuta prije posljednjeg sudijskog zvižduka, domaćini su iskoristili i postigli pobjednički pogodak.

U narednom 5. kolu, u Pelagićevo stiže prvoligaš Podrinje iz Janje.